Vánoční aplikace do telefonu

Mobilní telefon máme u sebe všichni. A určitě mi dáte za pravdu, když budu tvrdit, že mnoho z nás se ho snaží šperkovat dle nálady, ročního období. Mobilní telefon vlastní už i děti předškolního věku. Nechci moralizovat, zda je to úplně správně anebo ne. Je to na daném rodiči, zda považuje za správné dítě zatěžovat touto technikou a pomalu mu vytvořit jakousi závislost na mobilním telefonu. Bohužel, ač nerada, musím konstatovat, že děti se z velké části odnaučili číst knížky a jejich skoro veškerá aktivita se přesouvá do mobilních telefonu nebo počítačů.

vánoce

Ale toto není téma dnešního článku. A my se zaměříme úplně na něco jiného. Blíží se nám opět čas vánoční. Čekají nás šílenství s názvem Vánoce, nekonečné řady v obchodech, odevšad budou znít vánoční písně a nastane ten každoroční shon na který sice každý rok nadáváme, ale v hloubi duše se i těšíme. Přece je to nejkrásnější část roku, teda až po dovolené někde na pláži s drinkem v ruce. Mobilní telefony patří mezi velmi časté vánoční dárky a není potřeba asi podotýkat, že je potřeba je vybírat obezřetně. Kupovat jen u ověřených prodejců. Ale pokud máte už telefon, co tak ho také naladit na vánoční vlnu?

tapeta

A jak na to? Je to velmi jednoduché. Postačí Vám k tomu Váš mobilní telefon a témata ve Vašem telefonu anebo aplikace, které je možné zdarma stáhnout. A není to nic složitého.  Můžete si nechat na uzamykatelné obrazovce nechat odpočítávat čas do štědrého dne, nastavit si na vyzvánění vánoční koledu nebo celé prostředí změnit pomocí vánočního tématu. Meze se opravdu nekladou. Jen je potřeba počítat s tím, že ježíška moc telefony neznají, takže Vás bude na telefonu vítat Santa Claus, Christmas elf, christmas tree neboli vánoční stromeček, který je díky bohu všude stejný a v neposlední řadě padající vločky. Prostě klasická vánoční slaďárna.

Mobil pro v šechny

Bez mobilního telefonu už bych asi já nemohla být. Jsem na mobilním telefonu opravdu hodně závislá, ale vůbec se za to nestydím. Vždyť kolik je závislostí a kolik je lidí. A navíc všechno má své pro a proti a já si osobně myslím, že být závislá na mobilním telefonu není opravdu nic špatného, protože jsou horší závislosti. A taky mi vůbec nevadí, že s mobilním telefonem dokonce usíná a taky vstává můj syn. A já vlastně taky. Takže my bychom si se synem neměli vůbec co vyčítat. A navíc, když to tak vezmu, tak já na mobilním telefonu si dávám vždycky budík, takže je logické, že to je úplně první věc, na kterou ráno sáhnu.

Mobil je už rutinní věc.

Je to mobilní telefon. A jak si dáváte budík na mobilu, abyste ráno vstali? Máte klasický budík nebo máte budík taky na mobilním telefonu jako já? A navíc mému synovi je osm let, takže samozřejmě si taky dává budík na svém mobilním telefonu. Takže je to taky úplně první věc, na kterou ráno sáhne, aby mohl vypnout budík na mobilním telefonu. A večer s tím samozřejmě usíná, protože si zase píše s kamarády. Mě tohle nevadí, ale slyšela jsem opravdu mnoho rodičů a dalších lidí, kterým opravdu hodně vadí, když si jejich dítě hraje večer v posteli s mobilním telefonem.

Mobil už má skoro každý.

Já takováto nejsem a je mi to úplně jedno. Vždyť je jedno, jestli si dítě hraje s nějakýma hračkami v posteli, třeba s plyšákem nebo jestli má v ruce mobilní telefon. Navíc syn si tam pouští pohádky, takže stejně u toho mobilního telefonu usne. A jaký je rozdíl, kdy se dítě dívá na pohádku z mobilu a když se dívá třeba v televizi? Podle mě to zase velký rozdíl není, takže nechápu, proč bych měla svému synovi a dalším dětem zakazovat mobilní telefon, když doba jde dopředu a moderní doba si to žádá. Vždyť každý chce všechno modernizovat, tak proč by děti taky nemohly být v technice a telefonech vzdělanější?

Rozbitý mobil

Mobilní telefon jsem si vždycky přála takový, aby byl velký a hlavně, aby měl velikou paměť. Chtěla jsem si totiž do mobilního telefonu stahovat různé aplikace. I když se vám přiznám, moc žádné aplikace jsem ani nepotřebovala. Jenomže všichni ostatní okolo mě to měli. Takže abych nevypadla z kurzu a byla jako oni, tak jsem to samozřejmě chtěla taky. Jakmile jsem dostala od rodičů k narozeninám opravdu skvělý prémiový mobilní telefon, tak jsem se tam nastahovala asi patnáct různých aplikací, se kterými jsme se potom musela postupně seznamovat, abych vůbec věděla, o co přesně jde. No, nějaké mobilní aplikace byly docela prima bavily mě.

O mobil se už starám.

A byla jsem opravdu nadšená, že už mám konečně něco lepšího než moji ostatní kamarádit. A sice ano, i moji kamarádi měli kvalitní mobilní telefony, ale byla jsem ráda že mám alespoň o stupínek lepší mobilní telefon než oni. Sice jsem nebyla moc závistivá, ale vždycky jsem byla velice ráda, když jsem byla středem pozornosti. Takže mě těší, že mi všichni chválili můj nový mobilní telefon, ze kterého jsme měla opravdu velkou radost. Jenomže co se nestalo. Dělali jsme takové blbosti s mobilními telefony a všechno kolem jsme fotili. A potom se to stalo. A fotila jsem zrovna nějaká zvířata na louce, když mi můj mobilní telefon vypadl z ruky a zrovna spadl na kámen.

Taky máte stále mobil u sebe?

A neštěstí bylo na světě. Samozřejmě, že mi praskl celý displej, takže nevěděla jsem, co mám dělat. Nakonec mi rodiče opravdu hodně vynadali, ale displej na mobilním telefonu šel opravit, ale stálo to hodně peněz. Od té doby si dávám opravdu velký pozor, co dělám s drahým mobilním telefonem. Ještě teď po několika letech mě tato situace hodně mrzí, protože tady šlo vidět, že když se člověk něčím chlubí, tak se stane většinou nějaké neštěstí. Takže lepší je nezávidět a spokojit se s tím, co člověk má. 

Dnešní využití mobilu trochu jinak

Mnozí z nás zažili určitě ten moment, kdy jsme dostali svůj první mobilní telefon, alespoň já na to ráda vzpomínám. Ať už byl tlačítkový nebo dotykový, jednoduše z něho měl každý radost. Kdysi ta radost byla možná založena na tom, že jsme mohli svým přátelům a rodině volat nebo psát sms. Co si budeme, i když to není tak dávno, tak telefony byly hlavně k tomu.

Závislost na sociálních sítích

Dnes se to ale tolik nerozlišuje, samozřejmě že své mobilní telefony využíváme na psaní a volání, nicméně dle mého se to už liší tím, jakým způsobem na svých zařízeních voláme či „chatujeme“. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem si hlídala kolik ještě mám dostupného kreditu a počítala, kolik například těch sms jsem mohla vlastně ještě napsat. Dnes už je to zcela jiné, samozřejmě takto komunikovat stále můžeme, ale o mnoho praktičtější dnes je, pokud máme dostupné internetové připojení, psát zrovna takto. Ať už je to Messenger nebo WhatsApp a o mnoho dalších, jednoduše se to dnes využívá dennodenně.

Takový dostupnost psaní neboli „chatovaní“ může však postupem škodit. Proč vlastně? I když je to velmi praktická komunikace jednoduše s kýmkoli na planetě, může vzniknout jakási závislost na sociálních sítí. Možná je to pro někoho neuvěřitelné, ale závislostí na sociálních sítích trpí značné procento lidí, jenž je využívají.

Závislost na mobilu

Můžeme to vídat dennodenně, ať už jsme například na nádraží v čekárně, v autobuse, u přechodu nebo prostě jen venku na procházce, nelze si nevšimnout lidí, jenž koukají do svých mobilních zařízení. Ať už si jen prohlíží novinky nebo si s někým píšou, koukají do toho neustále v jakékoli volné chvilce. Ve výsledku se setkáváme s tím, že nám mobil ukazuje dobu používání toho dne několik hodin. Proto je dle mého potřeb najít balanc a vyhnout se těmto problémům. Dobré je si na svém zařízení nastavit po jak dlouhou dobu chcete mobil používat, aby vás mobil patřičně upozorňoval.

Xiaomi Mi Band 3

Vzhledem k párování a možnosti maximálního využití všech funkcí náramků, je dobré zvolit stejného výrobce náramku jako Vašeho mobilního telefonu. Samozřejmě jdou párovat i zařízení jiných značek, ale kompatibilita nemusí být úplně 100%. Xiaomi Mi Band 3 jsem si vybrala na základě dobrých recenzí předchozího modelu Mi Band 2 a rozhodně své koupi nelituji, i když by se nějaké mouchy našly.

Propojit lze i výrobky různých značek.


Začnu výčtem pozitiv. Pro mě osobně je nejlepší funkcí náramku, možnost upozornění na příchozí hovor. Náramek nevydává žádný zvuk, ale začne intenzivně vibrovat. Mobilní telefony jsou čím dál větší a doba, kdy se nám vešly do kapsy kalhot, je dávno pryč, takže já ten svůj nosím většinou v kabelce s milionem dalších věcí. Každá žena ví, jak dokáží být kabelky bezedné, takže se mi často stane, že zvonění zkrátka není slyšet. Náramek mě však upozorní a krize je zažehnána.

Další skvělou funkcí je možnost vyhledávání mobilu. Každý z nás někdy založil mobil tak, že ho nebyl schopný najít, pak stačí na hodinkách zvolit funkci vyhledávání a pokud jste od něj v dostatečné vzdálenosti, telefon začne zvonit. Paráda.
Náramek se hodí na chůzi i sport.

Co mě baví, je funkce monitorování spánku, kdy Vám náramek pravidelně měří srdeční tep a podle toho vyhodnocuje délku i kvalitu Vašeho spánku a po probuzení se Vás mobilní aplikace dokonce zeptá, jak se Vám spalo. Zaujme i možnost srovnání Vašich hodnot s ostatními uživateli náramku.

Pokud rádi sdílíte své sportovní výkony, stačí zapnout sledování polohy, zvolit aktivitu běhu nebo jízdy na kole a aplikace v mobilu Vám přesně zakreslí trasu, kterou jste urazili.  

Zmínila bych i jedno mínus a to nepřesné počítání kroků. Žádný náramek není 100% spolehlivý, ale u tohoto modelu se mi stává, že mi načítá kroky, i když jsem v tramvaji nebo metru. Hodně kroků mi náramek přidá i při česání vlasů, když stojím na místě. Říkala jsem si, že počítá máchnutí ruky, ale když jsem šla po ulici s kabelkou přes loket a rukou nehýbala, počítal také. Myslím si, že reaguje na otřesy těla. Vcelku jsem ale s náramkem Mi Band 3 naprosto spokojená, zajisté potěší i ty náročnější uživatele.