Vánoční aplikace do telefonu

Mobilní telefon máme u sebe všichni. A určitě mi dáte za pravdu, když budu tvrdit, že mnoho z nás se ho snaží šperkovat dle nálady, ročního období. Mobilní telefon vlastní už i děti předškolního věku. Nechci moralizovat, zda je to úplně správně anebo ne. Je to na daném rodiči, zda považuje za správné dítě zatěžovat touto technikou a pomalu mu vytvořit jakousi závislost na mobilním telefonu. Bohužel, ač nerada, musím konstatovat, že děti se z velké části odnaučili číst knížky a jejich skoro veškerá aktivita se přesouvá do mobilních telefonu nebo počítačů.

vánoce

Ale toto není téma dnešního článku. A my se zaměříme úplně na něco jiného. Blíží se nám opět čas vánoční. Čekají nás šílenství s názvem Vánoce, nekonečné řady v obchodech, odevšad budou znít vánoční písně a nastane ten každoroční shon na který sice každý rok nadáváme, ale v hloubi duše se i těšíme. Přece je to nejkrásnější část roku, teda až po dovolené někde na pláži s drinkem v ruce. Mobilní telefony patří mezi velmi časté vánoční dárky a není potřeba asi podotýkat, že je potřeba je vybírat obezřetně. Kupovat jen u ověřených prodejců. Ale pokud máte už telefon, co tak ho také naladit na vánoční vlnu?

tapeta

A jak na to? Je to velmi jednoduché. Postačí Vám k tomu Váš mobilní telefon a témata ve Vašem telefonu anebo aplikace, které je možné zdarma stáhnout. A není to nic složitého.  Můžete si nechat na uzamykatelné obrazovce nechat odpočítávat čas do štědrého dne, nastavit si na vyzvánění vánoční koledu nebo celé prostředí změnit pomocí vánočního tématu. Meze se opravdu nekladou. Jen je potřeba počítat s tím, že ježíška moc telefony neznají, takže Vás bude na telefonu vítat Santa Claus, Christmas elf, christmas tree neboli vánoční stromeček, který je díky bohu všude stejný a v neposlední řadě padající vločky. Prostě klasická vánoční slaďárna.

Dnešní využití mobilu trochu jinak

Mnozí z nás zažili určitě ten moment, kdy jsme dostali svůj první mobilní telefon, alespoň já na to ráda vzpomínám. Ať už byl tlačítkový nebo dotykový, jednoduše z něho měl každý radost. Kdysi ta radost byla možná založena na tom, že jsme mohli svým přátelům a rodině volat nebo psát sms. Co si budeme, i když to není tak dávno, tak telefony byly hlavně k tomu.

Závislost na sociálních sítích

Dnes se to ale tolik nerozlišuje, samozřejmě že své mobilní telefony využíváme na psaní a volání, nicméně dle mého se to už liší tím, jakým způsobem na svých zařízeních voláme či „chatujeme“. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem si hlídala kolik ještě mám dostupného kreditu a počítala, kolik například těch sms jsem mohla vlastně ještě napsat. Dnes už je to zcela jiné, samozřejmě takto komunikovat stále můžeme, ale o mnoho praktičtější dnes je, pokud máme dostupné internetové připojení, psát zrovna takto. Ať už je to Messenger nebo WhatsApp a o mnoho dalších, jednoduše se to dnes využívá dennodenně.

Takový dostupnost psaní neboli „chatovaní“ může však postupem škodit. Proč vlastně? I když je to velmi praktická komunikace jednoduše s kýmkoli na planetě, může vzniknout jakási závislost na sociálních sítí. Možná je to pro někoho neuvěřitelné, ale závislostí na sociálních sítích trpí značné procento lidí, jenž je využívají.

Závislost na mobilu

Můžeme to vídat dennodenně, ať už jsme například na nádraží v čekárně, v autobuse, u přechodu nebo prostě jen venku na procházce, nelze si nevšimnout lidí, jenž koukají do svých mobilních zařízení. Ať už si jen prohlíží novinky nebo si s někým píšou, koukají do toho neustále v jakékoli volné chvilce. Ve výsledku se setkáváme s tím, že nám mobil ukazuje dobu používání toho dne několik hodin. Proto je dle mého potřeb najít balanc a vyhnout se těmto problémům. Dobré je si na svém zařízení nastavit po jak dlouhou dobu chcete mobil používat, aby vás mobil patřičně upozorňoval.