Mobil pro v šechny

Bez mobilního telefonu už bych asi já nemohla být. Jsem na mobilním telefonu opravdu hodně závislá, ale vůbec se za to nestydím. Vždyť kolik je závislostí a kolik je lidí. A navíc všechno má své pro a proti a já si osobně myslím, že být závislá na mobilním telefonu není opravdu nic špatného, protože jsou horší závislosti. A taky mi vůbec nevadí, že s mobilním telefonem dokonce usíná a taky vstává můj syn. A já vlastně taky. Takže my bychom si se synem neměli vůbec co vyčítat. A navíc, když to tak vezmu, tak já na mobilním telefonu si dávám vždycky budík, takže je logické, že to je úplně první věc, na kterou ráno sáhnu.

Mobil je už rutinní věc.

Je to mobilní telefon. A jak si dáváte budík na mobilu, abyste ráno vstali? Máte klasický budík nebo máte budík taky na mobilním telefonu jako já? A navíc mému synovi je osm let, takže samozřejmě si taky dává budík na svém mobilním telefonu. Takže je to taky úplně první věc, na kterou ráno sáhne, aby mohl vypnout budík na mobilním telefonu. A večer s tím samozřejmě usíná, protože si zase píše s kamarády. Mě tohle nevadí, ale slyšela jsem opravdu mnoho rodičů a dalších lidí, kterým opravdu hodně vadí, když si jejich dítě hraje večer v posteli s mobilním telefonem.

Mobil už má skoro každý.

Já takováto nejsem a je mi to úplně jedno. Vždyť je jedno, jestli si dítě hraje s nějakýma hračkami v posteli, třeba s plyšákem nebo jestli má v ruce mobilní telefon. Navíc syn si tam pouští pohádky, takže stejně u toho mobilního telefonu usne. A jaký je rozdíl, kdy se dítě dívá na pohádku z mobilu a když se dívá třeba v televizi? Podle mě to zase velký rozdíl není, takže nechápu, proč bych měla svému synovi a dalším dětem zakazovat mobilní telefon, když doba jde dopředu a moderní doba si to žádá. Vždyť každý chce všechno modernizovat, tak proč by děti taky nemohly být v technice a telefonech vzdělanější?