Xiaomi Mi Band 3


Vzhledem k párování a možnosti maximálního využití všech funkcí náramků, je dobré zvolit stejného výrobce náramku jako Vašeho mobilního telefonu. Samozřejmě jdou párovat i zařízení jiných značek, ale kompatibilita nemusí být úplně 100%. Xiaomi Mi Band 3 jsem si vybrala na základě dobrých recenzí předchozího modelu Mi Band 2 a rozhodně své koupi nelituji, i když by se nějaké mouchy našly.

Propojit lze i výrobky různých značek.

Začnu výčtem pozitiv. Pro mě osobně je nejlepší funkcí náramku, možnost upozornění na příchozí hovor. Náramek nevydává žádný zvuk, ale začne intenzivně vibrovat. Mobilní telefony jsou čím dál větší a doba, kdy se nám vešly do kapsy kalhot, je dávno pryč, takže já ten svůj nosím většinou v kabelce s milionem dalších věcí. Každá žena ví, jak dokáží být kabelky bezedné, takže se mi často stane, že zvonění zkrátka není slyšet. Náramek mě však upozorní a krize je zažehnána.

Další skvělou funkcí je možnost vyhledávání mobilu. Každý z nás někdy založil mobil tak, že ho nebyl schopný najít, pak stačí na hodinkách zvolit funkci vyhledávání a pokud jste od něj v dostatečné vzdálenosti, telefon začne zvonit. Paráda.
Náramek se hodí na chůzi i sport.

Co mě baví, je funkce monitorování spánku, kdy Vám náramek pravidelně měří srdeční tep a podle toho vyhodnocuje délku i kvalitu Vašeho spánku a po probuzení se Vás mobilní aplikace dokonce zeptá, jak se Vám spalo. Zaujme i možnost srovnání Vašich hodnot s ostatními uživateli náramku.

Pokud rádi sdílíte své sportovní výkony, stačí zapnout sledování polohy, zvolit aktivitu běhu nebo jízdy na kole a aplikace v mobilu Vám přesně zakreslí trasu, kterou jste urazili.  

Zmínila bych i jedno mínus a to nepřesné počítání kroků. Žádný náramek není 100% spolehlivý, ale u tohoto modelu se mi stává, že mi načítá kroky, i když jsem v tramvaji nebo metru. Hodně kroků mi náramek přidá i při česání vlasů, když stojím na místě. Říkala jsem si, že počítá máchnutí ruky, ale když jsem šla po ulici s kabelkou přes loket a rukou nehýbala, počítal také. Myslím si, že reaguje na otřesy těla. Vcelku jsem ale s náramkem Mi Band 3 naprosto spokojená, zajisté potěší i ty náročnější uživatele.