Proč vyzkoušet menstruační kalhotky?


Menstruace je období v životě ženy, kdy se u nás mohou vyskytnout velmi nepříjemné příznaky spojené s přicházející menstruací. Mezi obvyklé příznaky přicházející menstruace patří například změny nálad, bolesti hlavy, bolesti břicha, poruchy trávení, zvýšená chuť k jídlu a spoustu dalších příznaků. Zatímco dříve měly ženy výrazné potíže s tím, aby si sehnaly menstruační pomůcky, které by jim pomáhaly v období, kdy krvácí, dnes je trh plný menstruačních pomůcek. Každá žena si může vybrat to, co jí bude nejvíc vyhovovat a co jí bude nejpohodlnější.

kalhotky

Poměrně novinkou v tomto odvětví jsou menstruační kalhotky. Jsou prodávány v různých střizích a z různých materiálů. Můžete sehnat menstruační kalhotky ve střihu tang, brazilky, bikiny nebo kalhotky s vysokým pasem. Jsou ušité tak, aby vypadaly téměř přesně, jako běžné spodní prádlo, které nosíme každý den a byly i podobně pohodlné. Jen s tím rozdílem, že zabraňují prosáknutí menstruační krve a zápachu.

Proč byste je měly vyzkoušet? Vložky mohou spoustu žen omezovat. Hodně žen argumentuje tím, že si připadají, jako by nosily plenu a omezují je například v pohybu. U tampónů zase hrozí ženám sice minimální riziko, ale stále riziko rozvoje toxického šoku, který může být smrtelný. U menstruačních kalhotek nemáte ani jeden z výše uvedených problémů.

kalhotky

Jsou také šetrnější k životnímu prostředí. Tím, že je stačí vyprat, a poté znovu použít, se chováte ekologicky a nepoužíváte jednorázové pomůcky, jako jsou právě vložky nebo tampóny.

S tím souvisí i ušetření vašich peněz. Na údržbu u menstruačních kalhotek potřebujete jen vodu a vyprat je v pračce. Prát je navíc můžete společně s ostatním oblečením, takže vlastně neplýtváte vodu navíc. A nemusíte každý den kupovat nové a nové menstruační pomůcky, jako když používáte ty jednorázové. Vstupní investice za kalhotky je vyšší, ale postupem času se vám vrátí.