Vánoční dárky

Že je léto a do Vánoc je ještě daleko? To určitě ano, ale to neznamená, že občas někde něco v obchodě nezahlídneme a říkáme si, že by to nebyl špatný vánoční dárek, ať už pro nás nebo pro někoho jiného. Výběr vánočních dárků může být pro někoho stresující, určitě chceme dárkem udělat radost, ale trefit se do přání a vkusu obdarovaného není vždy jednoduché. Někdy se vyplatí, když se píšou dopisy Ježíškovi i ve vyšším věku, nebo když si doma navzájem naznačíme, co by nám udělalo radost.

dárky

Děti pod vánočním stromečkem nemají moc rády tzv. měkké dárky. Měkký dárek většinou znamená něco, co by stejně během roku dostaly, ponožky, trička, možná mikina, zkrátka oblečení.

Měkký dárek, ale může být docela praktický, co třeba ložní prádlo? Polštáře 70×90, povlečení na deky, ale i prostěradla, které si sice musíme kupovat, ale pokud koupíme jako dárek povlečení s nějakým potiskem, který bude skutečně originální nebo osobní, je to něco, co o nás řekne, že nám na obdarovaném záleží.

Kupovat dětem dárky, nejen k Vánocům, to je vždy dilema. Pokud své dítě známe, tak většinou tušíme, po čem touží, ale dětské sny jsou občas mimo naše možnosti, a tak musíme občas sáhnout ke kompromisům. Určitě by se měl pod stromečkem objevit alespoň jeden z vytoužených dárků, hračka, která rozzáří dětský obličej a ujistí dítě, že Ježíšek určitě existuje.

dárky

A kdy vy začínáte nakupovat vánoční dárky? Někdo začíná už v létě, aby měl klid a pohodu při výběru a nemusel se tlačit v předvánočních strkanicích v obchodech a pečlivě pro každého vybírá něco osobního. A jiný to nechává na den před Štědrým dnem a nakoupí, co mu padne pod ruku. Každopádně svátky nejsou jen o dárcích, ty potěší hlavně děti, pro nás dospělé je to důvod, abychom se sešli celá rodina a zažili příjemné společné chvíle při Štědrovečerní večeři nebo při slavnostním obědě na některý z vánočních svátků.

čistota vody je prioritou

Naše společnost se Chlorito bazénová chemie, se jak již název napovídá zabývá prodejem bazénové chemie, ale nejen to. Zabýváme se prakticky celým spektrem produktů, týkajících se problematiky okolo bazénů, jejich údržby a vylepšování. Mezi naše základní produkty patří prodej algicidů, bazénových čerpadel, bazénových chemií pro dávkovače, bazénové fólie a plachty, bazénové příslušenství, bazénové schůdky, filtrační kartuše, bazénové hadice, bazénové kartáče, bazénové síťky, bazénové teploměry, bazénové vysavače, ostatní bazénové příslušenství, skimmery, solární ohřevy, solární sprchy, teleskopické tyče, bromová chemie, chlorová chemie, čističe, dezinfekce covid 19, hračky do bazénu nejen pro děti, kyslíkové přípravky, odpěnovače, odstraňování zákalu, ohřev vody, pískové filtrace, PPR materiál, přípravky proti řasám, pro jezírka, protiproudy, PVC materiál, PVC-U SCH 40, regulace PH, sauny, snížení tvrdosti, stabilizace tvrdosti, sůl, testery bazénové vody, vířivky, vonné esence, vzduchovače, zahradní hadice, zahradní nábytek.

plováky

Zde je jen heslovitý abecední seznam základních pojmů, které můžete na našich stránkách nalézt. Jakékoliv dotazy či dotazy o pomoc uveďte na naše kontaktní formuláře. Dnes bychom rádi, jako vždy zmínili jeden z výrobků a uvedli i k němu několik základních údajů.

Bazénový plovák

Každý majitel bazénu ví, že zásadním problémem, který ovlivňuje, nejenom estetické, ale i praktické vjemy, je udržet bazénovou vodu průzračnou, čistou a voňavou. Velmi časově náročné a ne velmi komfortní je ruční přidávání chemie do vody a velikým pomocníkem, který nám tuto činnost ulehčuje, je bazénový plovák, který slouží k dávkování bazénových přípravků a není nutná vaše přítomnost. Tyto plováky umožňují používat tablety ve všech velikostech od MINI (20g), přes MAXI (200g) a dokonce i tablety ve velikosti GRAND (500g), zaručujících opravdu dlouhý časový úsek, po který nemáte starosti s dávkováním chemie.

bazén

Dávkovat můžete v plováku, prakticky každou bazénovou chemii, například chlorové tablety, kyslíkové, nebo bromové. Výborným doplňkem u některých našich plováků je vázací oko na šňůru, aby nebyl splavován plovák například protiproudem ke skimmeru, můžeme nabídnout i plovák s šroubovacím dříkem na použití opravdu malých tablet a pro celkový komfort mohou být osazeny i teploměrem. Nabídku našich nejenom plováků na tablety chlorito.cz naleznete na naše webu a můžete se na nás obrátit s jakýmkoliv problémem v oblasti bazénové techniky, chemie, či příslušenství a společně vytvoříme to nejpříjemnější prostředí pro váš odpočinek s přáteli, či s rodinou. Průzračná, čistá a voňavá voda přispěje k vaší relaxaci a odpočinku. Budeme se těšit.

Dekorujte s pomocí kamenů

Na světě existuje nepřeberné množství dekorací, a ještě víc způsobů, z čeho a jak je vyrábět. Lidé se jejich výrobou zabaví, a ještě si zvelebí svoje bydlení. Mnoho lidí mívá sezonní dekorace, jiní mají nějakou tu dekoraci doma po celý rok. Nezáleží na tom, do jaké skupiny lidí patříte, důležité je jen to, jestli máte fantazii a z čeho vyrábět. Na našem e-shopu najdete vše, co k jejich výrobě potřebujete. Máme plno umělých květin, nádob, galanterie, ale i různých dekorací, písku a najdete u nás i dekorační kameny.

barevné kamínky

Ty u nás najdete v mnoha barvách. K dispozici máte světlé barvy, které se skvěle hodí třeba na výzdobu svátečního stolu, nebo i toho svatebního. Rozsypané kamínky s organzou vypadají luxusně a jsou velmi oblíbené. Větší kamínky můžete použít na dozdobení truhlíků, nebo je použít do květináčů k fixaci rostlin. Dají se rozsypat kamkoliv, a všude z nich vytvoříte hezké prostředí pro další tvoření.

Na výběr máte skutečně malinkaté kamínky, které velikostí přechází do větších oblázků. Ty jsou velmi oblíbené k tvoření zejména letních dekorací, protože oblázky evokují léto a pláž.
Malý tip: kamínky jsou těžké, a jsou skvělým řešením pro zatížení váz jak v interiéru, tak venku či na hřbitově. Předejdete tak převráceným a poničeným květinám.

bílé kamínky

Dekorace lze vyrábět skutečně ze všeho, a pokud nemáte doma žádný materiál, najdete ho u nás a za skvělé ceny. Vyberte si vše, co budete ke svému tvoření potřebovat. Jistě oceníte náš široký sortiment, a protože všechno najdete u nás, ušetříte za poštovné.

Dekorační kamínky můžete samozřejmě použít i na dvoře či zahradě k vysypání cestičky, či oddělení rostlin nebo záhonku. Tam budou mít nejen dekorační funkci, ale pomůžou udržet vláhu v rostlinách, a plevelu se mezi kamínky taky poroste špatně. Kamínky mají zkrátka hodně využití, a byla by škoda je nevyužít.

Skvělé kabelky seženete i ve výprodeji

Jestliže je něco, co rozhodně miluje každá žena, pak je to výprodej. Právě ve výprodeji může člověk sehnat opravdu skvělé kousky. Jedním z takových kousků je dokonce i velmi pěkná kabelka.

Jestliže kabelku, pak rozhodně z kůže. Pokud chcete, aby daná kabelka měla co nejdelší životnost, pak byste si měli vsadit právě na kůži.

Jistě i vy moc dobře víte, že také kožené kabelky nebývají nejlevnější. Pokud se ale podíváte na kožené kabelky výprodej, pak věřte, že seženete kousky, které za to stojí a to ještě navíc za naprosto dokonalé ceny.

kůže růžová

Je pochopitelné, že pro mnoho žen je rozhodující cena. Právě z toho důvodu stojí za to podívat se do výprodeje, protože zde můžete najít něco, co vám bude vyhovovat.

Může se klidně stát, že se najde více než jedna kabelka, která by se vám líbila. Neváhejte si zakoupit všechny, které vám padnou do oka, protože je zde velká pravděpodobnost, že jednou nastane čas, kdy využijete naprosto všechny kabelky, které jste se rozhodli si zakoupit.

Něco takového by jistě udělalo radost i člověku, kterého máte velmi rádi. I jemu můžete udělat radost kabelkou, která za to stojí a kterou zakoupíte za rozumné peníze.

kůže hnědá

Určitě se vyplatí podívat se nejlépe ještě dnes na web, kde seženete kabelky různých tvarů a také velikosti. Všechny kabelky jsou z kůže, takže nemusíte mít žádné obavy. Neváhejte a vsaďte si na výprodej ještě dnes.

Mějte i vy kabelky, se kterými budete spokojeni, protože něco takového je velmi důležité. Každá žena musí mít takovou kabelku, do které se jí vše potřebné vejde a na kterou se bude moct kdykoliv spolehnout.

Spolehněte se i vy na to, že budete mít opravdu něco, co za to stojí. Výprodej využijte i vy a to ve velkém. Čím dříve takový výprodej navštívíte, tím rozhodně lépe. Nakupovat se dá více než dobře z pohodlí domova. I vy si můžete udělat nákupní odpoledne formou online.

Dámou každý den

Vypadat krásně každý den není nemožné. Navíc se tím zvýší vaše sebevědomí a celý váš život se promění. Krása je prostě výhodou, kterou může využívat každá žena. Co tedy dělat, a jaké triky využít?

Oblečení

Ačkoliv jsou kalhoty často mnohem praktičtější, dámě sluší šaty, klidně každý den. Je však důležité vybrat si vhodný typ šatů ke každé příležitosti, tedy i na denní nošení, a volit střih, který svědčí vaší postavě. Nošení šatů každý den vás nemusí zruinovat. I levné šaty totiž mohou vypadat stylově a sklidit spoustu uznání. Jen je potřeba je vybírat ve vhodných obchodech a vyhýbat se nekvalitním kouskům. Pokud nejste zrovna typ na šaty, můžeme sladit sukni a pěknou halenku, což svůj účel také splní. Krásné oblečení seženete například na e-shopu Mladá móda, kde si vybere každý.

žena v šatech

Vlasy

Nemusíte nutně každý týden utrácet za služby kadeřníka, aby vaše vlasy vypadaly skvěle a upraveně. Pravidelným používáním správných vlasových přípravků, jako jsou kondicionéry, masky, vlasové vodičky, získají vaše vlasy zdravý a ucelený vzhled. Dávejte pozor na barvy, které by měly působit přirozeně. Jste dáma, ne klaun. A co se účesů týče, pomocí natáček, žehličky, a zdobených spon, vytvoříte krásný účes i během deseti minut, doma v koupelně.

Obuv

Gumové nazouváky, nebo sešlapané tenisky, zkrátka dámě nesluší. Volte raději obuv, která působí elegantně, ale zároveň nezatěžuje vaše nohy. Podpatky ve správné výšce mohou posílit klenbu vaší nohy. Lodičky, balerínky, nebo kozačky. To je to, po čem toužíte.

černé lodičky

Doplňky

Ďábel tkví v detailu. Je důležité, volit doplňky správně. Kabelka je vizitkou ženy, a schovává veškerá tajemství. Vybírejte tedy kabelku tak, aby nejen dobře vypadala, ale rovněž něco vydržela. Dále pak šperky, které nesmí působit lacině, ani být příliš vyzývavé. Tenký náramek, drobný křišťál na krk, perlové náušnice, to bohatě postačí.

Betonový plot je jistota

Každý, kdo má rodinný dům, či chatu by si měl dávat pozor na to, co nechávána zahradě. Pokud nemáte plot, je dobré ze zahrady odstranit všechno cenné, aby nedošlo k odcizení těchto věcí. Nikdy nemůžete vědět, kdo se potuluje po okolí a vyhlíží drahé věci na zahradách. Nehledě na to, že jsou krádeže v dnešní době velice oblíbené a živí se s nimi mnoho ztracených existencí. Pokud už toho máte dost, tak si postavte plot, který vyřeší tuto nemilou situaci za Vás.

betonové ploty

Betonové ploty Brno, je společnost, která Vám nabídne betonové ploty v mnoha dekorech. Můžete si vybrat, zde budete chtít dekor z jedné nebo z obou stran, a zda chcete do plotů výplň. Ta může být plastová, kovová a dřevěná. Všechny výplně mají jiné vlastnosti a je tak dobré vybírat obezřetně, ať toho v budoucnosti nelitujete. Na internetových stránkách této společnosti, se můžete podívat na všechny druhy dekorů a výplní. Jsou zde fotografie přímo ze stavby a tak budete mít obrázek o tom, jak vypadá plot přímo na místě. Fotografií je zde nespočet a je tak dobré projít všechny a určit si ten, co bude nejen funkční, ale také nádherný na pohled.

betonové ploty

Betonový plot má proti ostatním mnoho výhod a to výšku až 3 metry a také dlouhou životnost. Dále je to povětrnostní a protihluková bariéra a také lehká a snadná montáž. Těšit se můžete i na to, že na plot nebudete potřebovat žádné stavební povolení a můžete ihned stavět. S plotem můžete oplotit menší i větší pozemek a jeho servis je jednoduchý. K plotu si můžete také nechat udělat vjezdovou bránu a vchodovou branku. Obě tyto brány si můžete nechat opatřit výplní, to však záleží jen na Vás. Brány se dělají posuvné nosné a také dvoukřídlé.

Pokud tedy do dnešního dne nemáte postavený plot, tak je ten nejvyšší čas to změnit. Nejen, že budete mít pocit bezpečí, ale také se Vám už ze zahrady nikdy nic neztratí.

Černý bez – poklad našich babiček

Černý bez je některými lidmi možná považován za plevel, který je také z okrasných částí zahrad cíleně odstraňován. Je to ale škoda, bezových keřů bychom si měli více vážit pro jejich prospěšnost vůči našemu zdraví.

plody černého bezu

Naše babičky vytvářely z černého bezu marmelády, limonády, zavařeniny nebo sirupy a ty pak sloužily lidem v zimním období, kdy byl v okolní přírodě nedostatek nebo přímo absence čerstvých plodů. Předpokládalo se, že bezinky obsahují velmi cenné látky, s nimiž se posílí oslabená imunita v zimním období, a také že se jedná o léčivo, významné pro další využití.

květy černého bezu

Rutin v bezinkách – v květu černého bezu je obsažen rutin, ten se označuje v odborné terminologii jako vitamín P a je potřebný pro podporu kvality buněčné výstelky našich cév. Kdokoli, kdo konzumuje dostatek rutinu, má větší šanci, že omezí krvácení z nosu a další projevy krvácení, že může zlepšit stav křečových žil nebo nepříjemných hemoroidů. Bezová limonáda, která se vyrábí právě z bezových čerstvých květů, může být kromě osvěžení v letním období i dobrým zdrojem vitamínu P. A pokud toužíte i po jiném, zejména potravinovém zdroji rutinu, dopřejte si alespoň občas pohanku.

Organické kyseliny a třísloviny – sáhnete-li po jakémkoli přírodním výživovém doplňku nebo výrobku z ovoce či zeleniny v podobě džemů, šťáv, výtažků, čajů apod., šetrně zpracovaném bez konzervantů a přidaných chemikálií, v zásadě máte před sebou zásadotvorné, léčivé přípravky. Zásadotvornost paradoxně podporují zejména organické kyseliny, tedy např. kyselina citronová v pomerančích a dalších citrusových plodech nevytváří v těle kyselé prostředí, ale reaguje v něm tak, aby bylo naopak zásadité, zdraví prospěšné, a aby se díky tomu např. lépe udržovalo zásadité pH naší krve. V černém bezu jsou také tyto látky obsaženy, takže v případě bezové limonády máte k dispozici svým způsobem léčivý zdroj pro každodenní pitný režim.

Ano, ten je pro vás potřebný

A k výpadku elektřiny může dojít kdykoliv. Elektrické vedení k vaší rekreační nemovitosti jde, či je vedeno na starých dřevěných sloupech hustým lesem a tady opravdu stačí jeden spadlý sloup a jste bez elektrického proudu. A to na poměrně dlouhou dobu. Jak poté osvětlíte večer svou rekreační nemovitost, jak načerpáte domácím čerpadlem vodu ze studny? A není to vše, co vaše lednice, která je nacpaná samými dobrotami? Asi najednou vše nesníte. Také ohřev vody pomocí bojleru se nebude konat. Dospělí to ještě snesou, ale co vaše děti a vnuci, pro ně to moc zajímavý zážitek nebude. Co by asi pomohlo? Jako řešení je možné využít výkonu elektrocentrály 230v

již žárovka svítí

Jako možné řešení je tedy možné, abyste použili jako náhradní zdroj elektřiny moderní elektrocentrály, s dobrými parametry jako je regulace napětí a kvalitní provozní výkon. Ano, ty současné mají vysoký výkon, spolehlivost a kvalitu. Tyto technologické výrobky vám zajistí opět kvalitní pobyt na rekreační nemovitosti. A díky elektrocentrále 230v již nebudete mimo civilizaci a osvětlíte si večer svou rekreační nemovitost, načerpáte domácím čerpadlem vodu ze studny, a vaše rodinná lednice, která je nacpaná samými dobrotami, bude opět chladit a mrazit. Také si ohřejete vodu pomocí bojleru a celá rodina se bez problémů umyje v teplé vodě.

šetříme na elektrocentrálu

Takže vaše závislost na státních zdrojích elektřiny, bude o hodně menší a pobyt na vaší rekreační nemovitosti, která je mimo civilizaci, bude bez stresových situací. Ještě možná je zde na místě vysvětlení, jak jednotlivé typy elektrocentrál slouží vám zákazníkům. Ta jednofázová elektrocentrála může například napájet počítače, nebo osvětlení, a ta třífázová může pohánět cirkulárky, ale také stolové pily a stavební míchačky. Tyto stroje je možné využít při opravách staveb, kde vůbec není zavedená elektřina.

Oblečte se vhodně do přírody i na sport – Jak vybírat funkční oblečení do každého počasí?

Chystáte se prožít léto aktivně a budete vyrážet pravidelně do přírody? Na takové výlety je vhodné dobře se obléknout, zkuste třeba funkční oblečení.

Oblečte se vhodně do přírody i na sport – Jak vybírat funkční oblečení do každého počasí?

Počasí je nevyzpytatelné a v případě, že se chystáte strávit příjemné chvilky na čerstvém vzduchu, měli byste být připraveni na všechno. Vhodné oblečení do přírody je takové, které vám poskytne komfort, ochrání vás před deštěm i větrem a dokáže odvádět pot od těla tak, abyste se nemuseli cítit nepříjemně. Ve všech ohledech je funkční oblečení pro výlety do přírody i na sport ideální. Jak jej ale vybírat?

pexels-photo-1452717

Oblečení nepodceňujte

Pokud vyrážíte do přírody, mělo by být pohodlí na prvním místě. I při sportu a jiných aktivitách se každý chce cítit co nejlépe a právě oblečení může poskytnout důležitou ochranu i kýžený komfort. Obyčejné oblečení, ale nemá takovou moc. Právě funkční oblečení se ale vyrábí ze speciálních vláken, která jsou schopná odvádět pot od těla, udržet pokožku v suchu i v náročných situacích a navíc zachovávají teplotu v případě, že je venku skutečně zima. Funkční oblečení se tak hodí do každého počasí a dokonce ani nezáleží na tom, zda svítí sluníčko nebo je pod mrakem a prší.

Jak na správný výběr

Do funkčního oblečení se můžete obléknout doslova od hlavy až k patě, dokonce se dělí na tři základní vrstvy, které na sebe navazují, vrstvení je ale důležité zejména v zimním období. Spodní vrstva, kterou tvoří spodní prádlo, tílka, trička nebo legíny je tou, která od těla má odvádět pot a vlhkost, střední vrstva, kterou pak tvoří mikiny nebo vesty uchovává správnou teplotu a v zimě se stará o to, aby vám bylo teplo a poslední je vrchní vrstva, kterou tvoří bundy nebo kalhoty doplňuje předcházející dvě vrstvy a navíc funkční bundy jsou i odolné proti dešti nebo větru. V létě se obvykle tolik nevrstvíme, ale v zimě je to důležité. Pak jsou tu i nezbytné doplňky jako funkční čepice Craft, tyto doplňky vám také poskytnou potřebný komfort při oblíbených aktivitách.

pexels-photo-834977

Při výběru dbejte na to, do kterého období oblečení potřebujete, zimní kousky bývají silnější, ty letní zase tenčí, přesně tak jsou navrženy, aby vám v oblečení bylo vždy skvěle. Dbejte ale i na výběr správné velikosti, ta je totiž také velmi důležitá. Oblečení by vám mělo dokonale padnout, mělo by mít správnou velikost, nesmí se určitě zařezávat a nesmí ani tlačit, jinak by vás mohlo v pohybu omezovat.

Správné oblečení dokáže divy a povzbudí vás i k lepším fyzickým výsledkům. Vyzkoušejte to.

Kurkuma je léčivé koření

Kurkuma je velmi známé koření, získává se z kořene stejnojmenné rostliny s nádhernými zelenými listy. Její objev se váže k východní Asii, je již několik tisíc let využívána v přípravě pokrmů v Thajsku, Indii, Pákistánu, Indonésii a oblasti Perského zálivu. Do Evropy pronikla zřejmě zásluhou mořeplavců, ale podstatné je, že je dnes běžně dostupná, a že si našla své místo i v našem jídelníčku. Na náš trh se dodává již rozemletá na prášek, ten se získává tak, že se nasbírané kořeny uvaří a teprve po jejich důkladném vysušení se rozemílají.

listy kurkumy

Obsahuje ji kari koření – kari je směs více druhů koření a vyniká zejména v indické kuchyni. Ale vzhledem k tomu, že má svérázné aroma, nelze jej využít jako univerzální koření, pouze pro některé druhy pokrmů. Kurkuma je sice součástí kari, ale samotnou ji můžete aplikovat v mnohem větším rozsahu, např. do zeleninových polévek, omáček s hovězím masem či s luštěninami, hodí se do rybí pomazánky, můžete s ní ochutit čočku a využít další ze stovek receptů na Internetu.

Zahřívá – dle principů Tradiční čínské medicíny jde o zahřívající látku, podobně jako zázvor. Působí blahodárně na trávicí proces tím, že prokrvuje žaludeční sliznici, podporuje tvorbu kyseliny solné a trávicích enzymů a zároveň práci jater a žlučníku. Její účinek je výrazný, proto se také musí užívat rozumně, tedy jen jako koření v malém množství. V každém případě jde o rostlinný antioxidant, který pomáhá s detoxikací a regenerací buněk, proti zánětlivým procesům a má příznivé účinky proti patogenním bakteriím a cizopasníkům.

barvení vajíček

 Černý pepř zlepšuje její účinnost – aktivní a účinnou látkou, která má prokazatelný pozitivní vliv na organismus, je kurkumin, toho je ovšem v kurkumě velmi málo, jen několik procent. Jeho vstřebávání dokáže údajně zlepšit černý pepř, kombinace těchto dvou kořenících přípravků je naštěstí chuťově přijatelná ve většině pokrmů.