Jak působit sebejistěji?

Sebevědomí díky pohybu

Ze všech stran slyšíme, že pohyb je prospěšný zdraví. Měli bychom si uvědomit, jaké blahodárné účinky má na naši psychiku. Můžeme si vybrat z nepřeberného množství pohybových aktivit, jako např. běh, jóga, skupinové cvičení, rychlá chůze a mnoho dalších. Je všeobecně známo, že pravidelné cvičení je považováno za přírodní antidepresivum. K naší zdravé sebedůvěře nám může dopomoci i krátké intenzivní cvičení každý den. Zamyslete se nad tím, která aktivita by pro vás byla ta nejvhodnější. Uvidíte, že s pravidelným pohybem se budete cítit skvěle a všimnou si toho i lidé okolo vás. Inspiraci můžete najít
mladý černoch

Srovnávejte se jen sami se sebou

Velkou chybou, kterou dělají mnozí z nás je srovnávání se s druhými. Bohužel tato cesta většinou vede k našemu nízkému sebehodnocení. Každý z nás je originál, který je sám o sobě dokonalý. Tak jako nám připadají úžasní lidé okolo nás, tak bychom měli vidět i sebe. Pokud se s někým srovnávat chceme, tak jen sami se sebou. Pochvalme se každý den, za to, co se nám podařilo. Nezáleží na tom, jestli jsme zvládli velkou věc nebo jen maličkost. Pokud se k sobě budeme vždy chovat s láskou a respektem, okolí se k nám bude chovat stejně.

Pohled do očí a upřímný zájem

Přemýšlíte občas nad tím, proč někteří lidé působí tak charismaticky, že máte chuť s nimi strávit celé hodiny? Odpověď je jednoduchá, máte pocit, že jste pro ně důležití. Tito lidé naslouchají tomu, co říkáte a vy máte pocit, že jejich pohled je opravdu upřímný. Nemají tendenci brát mobil do rukou nebo splašeně tikat očima po místnosti. Nechte se inspirovat lidmi, kteří dávají lidem pocit výjimečnosti jen tím, že pozorně naslouchají a dívají se druhému do očí.
smějící se ženy

Rovné záda a příjemný úsměv

Pokud o sobě víte, že se často hrbíte, zpozorněte a zkuste svá záda narovnat. Přímý a rovný postoj vždy poukazuje na člověka, který si je sám sebou jistý, cítí se uvolněně a působí přátelsky. Pak už jen stačí příjemný pohled s úsměvem a všichni okolo budou skvěle naladěni díky vám. A až se přistihnete ve špatné náladě, vzpomeňte si na to, že váš úsměv může rozzářit den ostatním.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.