Nadělte si pod stromeček adrenalinovou zábavu


K nejoblíbenějším vánočním dárkům odjakživa patřily a stále patří deskové hry. Dnešní děti ovšem mají větší radost z počítačových her, playstationu, nintenda a podobně. Jen málokdo si ještě zahraje klasické Člověče nezlob se. Doba se zkrátka mění, a to co bylo kdysi IN je dnes PASSÉ. Přesto se na trhu objevují nové a nové verze deskových her, které si získávají úspěch mnohdy u starších hráčů.
únik z  vesmírné lodi
Nevíte však jakou zvolit, nebo se Vám žádná nezdá dost dobrá a chcete něco více akčního? Pak zkuste nadělit pod stromeček poukaz na únikovou hru. Únikovky si získaly velkou oblibu a najdete je kromě Prahy i v dalších větších městech. Na internetu si můžete vybrat od klasických místností ve stylu Sherlocka Holmese až po ty velmi adrenalinové s herci, kdy se musíte dostat z okovů a útéct z vězení před strážníky, či přelstít Hannibala apod.
Co mají únikovky společného je časový limit, který ne každý dokáže splnit. Pokud ale budete patřit k těm šťastlivcům, co vyřeší všechny hádanky do hodiny, můžete být hrdí sami na sebe a celkově na Váš tým. Pokud ne, určitě Vás to chytne i tak a pocítíte tolik adrenalinu, že se tento druh her stane Vaším novým koníčkem.
hádanky a hlavolamy
Pařmeny PC her a playstationu můžete jistě potěšit únikem do virtuální reality. Ve velkých městech naleznete tolik možností, že se Vám z toho až zatočí hlava. Pokud však Vašemu dítěti chybí pohyb a nepodporujete jeho zálibu v sezení u počítače, můžete jej obdarovat poukázkou do trampolínového centra, nebo vyražte všichni na lasergame a podobnou akci. Neseďte doma a vydejte se za akcí s celou rodinou. Legraci si ovšem můžete užít i bez malých capartů. Naplánujte si akční den s bandou kámošů! A jestli je nevytáhnete jinam než na pivko, zkuste najít podnik, který nabízí třeba tzv. hospodský kvíz. Kdo ví, třeba jsou mezi Vámi takové hlavičky, že vyhrajete rundu pití zdarma!  
Pokud zvažujete koupit nějaký podobný zážitkový poukaz, zabrouzdejte určitě i na slevové portály. Dost často tam na nějaké takové akce narazíte a ušetříte i pár korun. Darováním zážitku snad nikdy nic nezkazíte a pokud se jedná o únikové hry, tak tou můžete potěšit celou rodinu. A pokud se bojíte, že vyberete špatně, můžete často zakoupit poukaz s libovolnou hrou a záleží jen na Vašich blízcích pro jakou z nich se rozhodnou. A jestli se tento druh zážitku nenachází v místech Vašeho bydliště, můžete hru spojit společně s výletem do velkoměsta. Není nad to strávit své volné chvíle s rodinou, či dobrými přáteli! Navíc díky takovým zážitkům budete mít všichni jistě na co vzpomínat.
   

Šampionát v League of Legends

Už jste slyšeli o League of Legends, nebo Lolku? Určitě ano, populární týmová, strategická a počítačová hra. Hráč ovládá v zápase jednoho šampiona (postavu se speciálními schopnostmi) a spolu se svým týmem se snaží porazit ten druhý. Zní to celkem jednoduše, ne? Ale není, průměrný zápas může trvat hodinu, ale častěji aspoň dvě a půl a nějaká přestávka je naprosto nemyslitelná. Nemůžete přece nechat napospas svůj tým, ne?
I takový zápas vypadá zmateně, jak se na obrazovce hemží spousta postav a bojují spolu. Brzy však v tom chumlu naleznete řád a pak už je to velmi jednoduché, alespoň pokud rozumíte strategii.
Šachy jsou také strategické
Během deseti let získala hra ohromnou popularitu a letos, v roce 2019 jsme všichni mohli být svědky devátého šampionátu v Madridu, Berlíně nebo Paříži. Týmy z celého světa, Evropy, severní Ameriky, Jižní Koreji, Číny a další se střetli ve spoustě zápasů.
Týmy si rozdělili výhru, neuvěřitelných 2,225,000 amerických dolarů a výhercům čínským Fun Plus Phoenix připadlo zhruba 37 %. Stojí za to zmínit druhé místo evropské G2 Esports, Invictus Gaming a Sk Telecom T1, kteří obsadili třetí a čtvrtou příčku.
Děti vyhrály počítačovou hru.
Zápasy se těšili velké oblíbenosti, a ještě větší sledovatelnosti. Nemyslete si, že šampionát League of Legends sledují jen děti mladší patnácti let, ti právě ne. Samotná hra má obrovskou základnu dvacátníků a třicátníků, nejen mužů, ale i žen.  A co je na té hře tak skvělého? Rozvíjí strategické myšlení, týmového ducha, je zdarma a má propracované hrdiny= šampiony.
K League of Legends letos nepochybně patří i True Damage, je to jedno z tří typů poškození, ale také další hudební skupina. Možná znáte z předchozích let metalový Pentakill nebo K/DA. Letošní True Damage je v duchu hip hopu. Nabízí tedy nejen nové skiny pro postavy, ale i hudbu. Představili píseň Giants během zahájení šampionátu v Paříži.
Postavami jsou Akali představená oblíbenou jihokorejskou raperkou Jeon Soyeon, Ekko – dva rappeři Duckwrth a Thutmos, Qiyana – světoznámá zpěvačka Becky G a Senna aneb zpěvačka a herečka Keke Palmer.
League of Legends stojí za zmínku.

Herní fenomén The Sims

Nejste typický hráč videoher, ale stejně byste si rádi občas něco zahráli? Máme pro vás typ na jednu sérii PC her, které před nedávnem přibyly i na konzole Playstation. Jde o sérii The Sims!
Tato série je simulátor života. To znamená, že si vytvoříte postavu (nebo celé rodiny) a s nimi pak hrajete víceméně normální život. Vytváříte si své vlastní příběhy. Kdo si koho vezme? Kolik bude mít dětí? A jak bude úspěšný v práci?
Samotná tvorba postav je velmi rozmanitá. Vyřádit se můžete nejen na vzhledu postaviček, ale i na jejich vlastnostech. Budete hrát za zlého simíka, který bude tak trochu bordelář? Nebo raději poctivého a hodného, který bude každému podávat pomocnou ruku? Je to jen na vás. Velmi zajímavé je také, když se vám v příběhu setkají dva naprosto odlišné charaktery. Příběh pak bude rozhodně originální.postava v The Sims.png
V současné době již vychází čtvrtá série této hry. Úplně první bylo jednoduše The Sims. Následovalo The Sims 2, 3 a v současnosti vychází nové dodatky ke hře s číslem 4. Ano. Dodatky. Musíte si vždy pořídit základní hru a k ní pak libovolné dodatky dle vašeho výběru. Můžete si do hry dokoupit například datadisk, který vašim simíkům umožní chovat chlupaté kamarády. Jiný zase přináší roční období. Další se věnuje životu ve městě a hru oživuje městem, ve kterém se nachází byty. Kromě těchto reálných věcí se vývojáři zaměřili i na trochu nadpřirozena. Ve hře si tedy můžete zahrát za upíra, mimozemšťana nebo mořskou pannu. Tyto postavy mají odlišné vlastnosti.děti hrající na notebooku.jpg
Tento simulátor života je často považován za hru žen, ale často do světa této hry utíkají i muži. Výhodou je, že existují šikovní tvůrci, kteří do hry zdarma nechávají hráče stahovat obsah, který sami vytvořili. Vaši simíci tedy budou mít bohatý šatník, výběr účesů…
Tato hra baví obrovské množství lidí, kteří normálně hrám vůbec neholdují. Pokud byste rádi občas vypustili a odpočinuli si, zkuste si zahrát a vytvořte si ten nejdokonalejší život, jaký jen půjde.