Apple HomePod aneb chytrý reproduktor

Technika jde vpřed a je čím dál větší konkurence, která se týká i chytrých asistentů. Aktuální verze od Applu nesoucí název HomePod byla již prezentována. Síla a moc reproduktoru? Ani zkrátka Apple nemohl zůstat v pozadí a přišel s touto technickou novinkou. Chytří asistenti mají v domácnostech zelenou a to prostřednictvím právě chytrých reproduktorů. Jak je na tom ten od společnosti Apple?

 planeta Apple

HomePod aneb nejlépe hrající reproduktor

 

Předně se nejedná zrovna o nejlevnější záležitost. I když náleží mezi nejlépe hrající chytrý reproduktor, což však těžko bude obhajovatelné před konkurencí. V rámci konkurence jsou k dostání mnohem levnější varianty. Přestože je zde kladen důraz na zvuk, tak je třeba neopomenout, že chytrý reproduktor není jen o zvuku.

 nakousnuté jablko

Po prvních několika testováních zatím jsou rozporuplné názory a dojmy, jelikož podpora propojitelného hardwaru není až tak dokonalá. Hodnota byla na základě testu stanovena od toho, jak se tento chytrý reproduktor propojuje s ostatními chytrými zařízeními v domácnosti.

 

HomePod neboli mohutná síla zvuku?!

 

Při prozkoumání reproduktoru není pochyb o kvalitě a síle zvuku. Zde se jedná opravdu o mistrovské dílo, které předčí konkurenci. Uprostřed reproduktoru je umístěný tyčový basový měnič. Po jehož obvodu je kompletně uspořádáno sedm výškových měničů. Z toho každý měnič disponuje vlastním zesilovačem. Tak je umožněno, že Apple HomePod dokáže produkovat zvuk celým objemem.

 ilustrace reproduktoru

Jestliže dojde k umístění ve středu místnosti, dojde k perfektnímu ozvučení celého prostoru. Pokud však potřebujete dát reprák ke stěně, není vůbec problém. I tak ze zadních reproduktorů je zvuk odrazen ode zdi a rovněž poskytne dokonalé ozvučení celé místnosti.

 

Unikátní reproduktor! Vylepšení zvuku v prostoru

 

Chytrý reproduktor HomePod disponuje a tím se stává odlišným od konkurence a to v podobě schopnosti zvukově se adaptovat místnosti. Zároveň přehraje hudbu ze služby Apple Music. Jelikož má zabudovanou integrovanou WiFi, je tak podpora i systému AirPlay 2. V reálu znamená, jestliže v jedné místnosti umístíte další Apple HomePod, je schopen se s druhým reproduktorem propojit a vše nastavit tak, aby zvuk byl rovnoměrný.

 

Apple HomePod s asistentkou Siri ve vašem obývacím pokoji

 

Nedílnou součástí je asistentka Siri, které zkrátka lze libovolně zadávat instrukce přirozeným tónem vašeho hlasu. Jelikož disponuje až šesti mikrofony, zaznamená je odkudkoliv z domu. Siri tak je schopna na základě vašeho požadavku, zeslabit či naopak zesílit zvuk, stejně jí tak můžete sdělit, jakou hudbu právě chcete si poslechnout. Stejně tak lze Siri zaúkolovat, aby vám připomněla za týden návštěvu posilovny apod. Reproduktor neboli asistentka Siri však aktuálně rozumí jen anglickým příkazům.

 

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.