Rozbitý mobil

Mobilní telefon jsem si vždycky přála takový, aby byl velký a hlavně, aby měl velikou paměť. Chtěla jsem si totiž do mobilního telefonu stahovat různé aplikace. I když se vám přiznám, moc žádné aplikace jsem ani nepotřebovala. Jenomže všichni ostatní okolo mě to měli. Takže abych nevypadla z kurzu a byla jako oni, tak jsem to samozřejmě chtěla taky. Jakmile jsem dostala od rodičů k narozeninám opravdu skvělý prémiový mobilní telefon, tak jsem se tam nastahovala asi patnáct různých aplikací, se kterými jsme se potom musela postupně seznamovat, abych vůbec věděla, o co přesně jde. No, nějaké mobilní aplikace byly docela prima bavily mě.

O mobil se už starám.

A byla jsem opravdu nadšená, že už mám konečně něco lepšího než moji ostatní kamarádit. A sice ano, i moji kamarádi měli kvalitní mobilní telefony, ale byla jsem ráda že mám alespoň o stupínek lepší mobilní telefon než oni. Sice jsem nebyla moc závistivá, ale vždycky jsem byla velice ráda, když jsem byla středem pozornosti. Takže mě těší, že mi všichni chválili můj nový mobilní telefon, ze kterého jsme měla opravdu velkou radost. Jenomže co se nestalo. Dělali jsme takové blbosti s mobilními telefony a všechno kolem jsme fotili. A potom se to stalo. A fotila jsem zrovna nějaká zvířata na louce, když mi můj mobilní telefon vypadl z ruky a zrovna spadl na kámen.

Taky máte stále mobil u sebe?

A neštěstí bylo na světě. Samozřejmě, že mi praskl celý displej, takže nevěděla jsem, co mám dělat. Nakonec mi rodiče opravdu hodně vynadali, ale displej na mobilním telefonu šel opravit, ale stálo to hodně peněz. Od té doby si dávám opravdu velký pozor, co dělám s drahým mobilním telefonem. Ještě teď po několika letech mě tato situace hodně mrzí, protože tady šlo vidět, že když se člověk něčím chlubí, tak se stane většinou nějaké neštěstí. Takže lepší je nezávidět a spokojit se s tím, co člověk má.