Technické vynálezy

Technika je v dnešní době velmi důležitá bez technických dovedností, bychom neměli to co máme dnes. Například co třeba televize? To je taky velký technický pokrok. A nyní si vemte, jak lidé třeba žili ve starověku nebo středověku. Co si myslíte, kam dávali jídlo? To nebylo možné dát do ledničky nebo chladničky. A co třeba mrazák? O tom nemohla být ani řeč. Maximálně kdyby si maso nebo další věci dávali v zimě někam ven. Ovšem technika není jenom toto. Technika je také o autech. Technika je taky o počítači nebo mobilu a dalších podobných věcech.

Technika vděčí i autům.

Pamatuji si sebe, jak jsem kdysi chtěla svůj první mobil, ale nebylo to možné kvůli vysoké ceně. V té době, kdy se mobil chtěla, tak byly velice drahé. Nyní si mobil koupím i za tisícovku, a to už je docela levné. Dříve, stál mobil klidně i dvacet tisíc korun a nebylo to nic extra, co se týče jeho schopností. Technika je opravdu velký pokrok a já osobně jsem ráda, že se k tomu stále někdo věnuje. Myslím, že kdyby technika nebyla, tak jsme na tom hodně špatně. Podle mého názoru je technika velmi důležitá, a to ve všech ohledech. Pokud by nebyly technické vynálezy, tak by se nám žilo hůř. Co třeba záchod? To je taky velký technický vynález.

Technika a mobil jdou k sobě.

Kam by lidé chodili, kdyby nebyl záchod? To je taky velmi dobrá otázka. Proto můžeme být všichni rádi, že existuje záchod. Nebo třeba i koupelna, umyvadlo a vana. Myslím, že tyto technické vynálezy jsou velmi praktické a máme je všichni rádi. Technika je taky stavba domu. Bez stavby domů, bychom nikde nebydleli. Možná tak někde pod mostem. Ale to už je jiný příběh. A taky si pamatuji sebe, jak jsem chtěla mít vlastní kolo. Taky vynález techniky. Ovšem taky se na mě dostalo až když mi bylo dvanáct let. To jsem dostala své vysněné kolo na Vánoce a byla jsem v sedmém nebi. A proto jsem velmi ráda, že jsou lidé, kteří se věnují technice a baví je to. Bez nich bych neměla kolo, mobil a ani počítač. Takže si říkám, že vědci nám moc pomáhají k lepšímu životu.

Létající talíř

Proč hned tato myšlenka, či nápad není zas tolik jasné, jak by se zdálo. Je to asi spjato s různými sci-fi filmy a knihami, kde se to jimi jen hemží. Nebo se člověk prostě domnívá, že to u nás vyrobit nelze. To proto, že vidí ve vzduchu jen klasická letadla.
Jenže ono to, čerte div se, přece jen vyrobit na této Zemi lze, a dokonce to může i létat.
Kapotovaný dron
První pokusy prý již dělali nacisté, a to dokonce i u nás v Praze. Slovíčko prý je zde uvedeno proto, aby byl článeček objektivní. Oni se totiž historikové přou, zda je to pravda, či ne. Materiály k tomu považují za mistrné padělky a prostě to všemožně popírají. Ale to není jádro pudla.
Zcela jistě ne proto, aby tuto teorii vyvrátili, nebo popřeli, postavili rumunští inženýři Razvan Sabie a Iosif Taposu létající stroj ve tvaru talíře. A funguje. Opravdu.
Pouze ilustrativní létající talíř
Trvalo dvacet let, než mohl být ADIFO (All-Directional Flying Object) představen lidem v plné parádě. Bohužel v době, kdy je dronů plná obloha, a i v tomto případě by se mohl tento stroj nazývat dron. Jenže s kapotou.
Tento spor, zda jde o dron či nikoli, necháme odborníkům na letectví. V krátkém videu, které naleznete na webu najdete některé věci z technické dokumentace, takže si můžete obrázek udělat sami. To, že v tomto modelu nesedí lidé a nelétá daleko je dáno tím, že je stroj v začátku své kariéry. Bratrům Wrightovým to letělo jen 48 metrů a dvanáct sekund. A dnes? Jistě by se ti dva hodně divili, kdyby se podívali na oblohu. Je docela možné že za delší dobu bychom se zase divili my. Možná létající stroje v budoucnosti budou mít skutečně takový tvar a jiný pohon.
Vždyť i Razvan Sabie a Iosif Taposu mají nyní v úmyslu nahradit slabé motorky pořádnými proudovými motory.
Necháme se také překvapit, jak bude vypadat svět letectví za dvacet let. Je docela dobře možné, že letadla jiných, než klasických tvarů budou mít navrch.