Vaše zahrada a jak si o ni nechat pečovat, když nejste doma

Naše Česká republika patří mezi velmoc, co se týče chalupaření a také zahradničení či počtu bazénů. Taková pěkná zahrada s rozmanitými druhy květin je naší chloubou. Sem tam se ale rozhodneme jet na dlouhou dovolenou a péče o vaši zahrádku tak opadá. A nejedná se pouze o vlastníky zahrádek, ale také o ty, co bydlí v bytě a mají pár rostlin v truhlíkách. Zejména by měli zpozornět ti, kteří odjíždí na několik týdnů mimo svůj domov.
keř růží

Samozřejmě můžeme o pomoc poprosit své sousedy nebo přátele, ale upřímně… kdo by měl čas každý den chodit a zalévat rostliny. Naštěstí můžete nechat své známé a přátele užívat si prázdninové pohody a zavolat někoho, kdo nabízí služby v oblasti péče o cizí rostlinstvo. Existují společnosti, které nabízí kompletní péči jak o zahradu, tak o rostliny v bytu. Samozřejmě záleží na domluvě s firmou nebo samotným zaměstnancem o jaké množství a kde se o rostliny starat. To je předpokladem k sehnání firmy, která se přijede postarat o vaše rostliny. Samozřejmě také musíte sdílet údaje vaší adresy a po případě dodat klíče od zahrady, či domu.

Všechny tyto společnosti by měli v případě nechtěného poškození majetku uhradit škody. Což by mělo být sepsáno ve smlouvě. Také je třeba se domluvit na výši péče o rostlinstvo. Co vše je třeba zalévat (hodí se názorná ukázka a osobní setkání) a popřípadě informovat o speciálním opatření.

Před tím, než využijete těchto služeb, měli byste si vyhledat informace o firmě nebo určitém zaměstnanci. Přeci jen budete mimo svůj domov a někdo cizí vám bude chodit po zahradě nebo v bytě. Poté byste nechtěli řešit různé nepříjemnosti.
zalévání květiny

Také můžete zkusit využít služeb, které nabízí živnostníci zajímající se o péči zahrad ostatních nebo dokonce i úklidů bytů. V každém případě očekávejte náklady za samotnou službu a také dopravu na místo. Proto se raději snažte hledat ve svém okolí (i když tento druh služeb není všední) abyste ušetřili alespoň pár korun za dopravení. Takže pokud opravdu máte rádi svou zahrádku a nechcete ji jen tak nechat ležet ladem, využijte služeb a při návratu z dovolené se můžete opět kochat vaší zahradnickou nádherou.