My dva sami nebo s rodiči

Tuhle otázku si klade nemalá většina mladých párů. V dnešní nepříliš dobré době, není bydlení pro mladé vůbec jednoduché. Život s rodiči je náročný pro obě strany a vede to k častým hádkám, je tedy čas se rozhodnout. Vzít jsi radši hypotéku, nebo dále snášet napjatou atmosféru v rodinném kruhu.
Nemalá část mladých lidí se uchyluje ke koupi nemovitosti nebo aspoň k nájmu. Hlavní otázku zde hrají hlavně finanční prostředky a atmosféra u rodinného krbu. Pokud zrovna nemáte velkou část peněz, uchýlíte se k pronájmu, který nebude zas tak výhodným tahem, ale účel by splnil.

jedna plus jedna
Koupě zaručuje oproti pronájmu o hodně větší finance než je dvě až tři nájemné předem. Na druhou stranu koupí nemovitosti nikdy nic nepokazíte. Na dnešním trhu s nemovitostmi cena nebude dlouhodobě padat dolů a proto částku co do koupi investujete, už nikdy neztratíte. Pro páry je proto lepší, zvolit právě to, že do koupi půjdou a začnou život sami. Ne taky nadarmo se říká, ve dvou se to lépe téhle. Pokud máte jak přítel, tak přítelkyně stálou práci, nemusíte váhat. Nejen že se Vám, bude hypotéka lépe splácet, ale také Vám to zaručí klid, který by se Vám doma s rodiči nikdy nenaskytl.
společné chvíle
Hypotéky se teď rozdávají ve velkém, pokud máte, alespoň určitý základ našetřený, běžte do toho. Pokud zakoupíte byt o velikosti jedna plus jedna, dá se hypotéka ve dvou splatit i do 8 let, což je v určitém měřítku hezká vyhlídka. Byt bude patřit Vám a popřípadě s ním pak můžete ručit, při další hypotéce, třeba na dům. Nikdy nevíte, kdy se může vaše rodina rozšířit. Je dobré jsi byt po splacení nechat a pronajímat ho, což by Vám pokrylo částečně hypotéku, kterou byste, brali na koupi nové větší nemovitosti.

Rozhodnutí je pouze na Vás, jenom vy rozhodujete o svém životě, zda jít svojí svobodnou cestou, nebo se rozhodnout dále žít v rodinném kruhu.