Sváteční nakupování

Jak jistě víte, v nedávné době byla velká debata o tom, jestli o některých svátcích nezakázat prodej v prodejnách nad určitou velikost prodejní plochy. Nakonec to dopadlo tak, že ve vybraných dnech musí být zavřeno. Osobně si nemyslím, že je to dobré rozhodnutí. Ze strany zákazníka si říkám, že právě o svátcích má člověk dost času si nakoupit a udělat si příjemný den spojený se zábavou.
Nákupní centrum
Z hlediska prodavaček se nedá říci, že všechny jsou rády, že nemohou jít do práce. Hodně pracovníků v obchodě to bralo tak, že si můžou vydělat více peněz, díky příplatkům, navíc v tento den i brigádníci (například studenti) si mohli přivydělat. Naštěstí pro nás jsou v určitě svátky zavřené jen některé prodejny, tedy ostatní jsou otevřeny. Vypadá to trošku zajímavě, když jdete do obchodního centra a půlka prodejen je zavřená a druhá otevřená, je to zvláštní. Myslím, že je to nesmysl, přece každý obchodník ví, jestli se mu vyplatí mít i o svátcích otevřeno pro své zákazníky nebo ne. Volba se měla nechat na lidech, jestli budou chodit nakupovat. Stanovovat takovou věc zákonem je nesmysl, ještě, že se to nepovedlo prosadit na více svátků.
 Veselá žena na nákupech
Rozhodně bych se na to díval, jako na perfektní bonus dnešní doby a ve svátky, kdy to jde člověk může chodit nakupovat. Zbytečné to jistě není, je hodně lidí, kteří zkrátka v normální všední den nebo o víkendu se nedostane nikam a je rád, že může o svátcích konečně v klidu nakoupit. Pokud se rozhodnete strávit jeden ze svátků, který je ve velkých obchodech nad 200 metrů čtverečných zavřeno, můžete se přece jen podívat do menší obchodů. Zde totiž záleží čistě na provozovali, zda bude mít otevřeno. Stejně tak se můžete podívat do restaurace, dát si něco dobrého k jídlu a k pití, odpočinout si, popovídat si s přáteli, zkrátka strávit hezký den. Pak když se vám bude chtít, tak si můžete projít všechny obchody, které zůstaly otevřeny a třeba si i něco hezkého pro sebe koupit a udělat si radost. Jestli patříte k lidem, kteří o svátcích právě rádi nakupují, tak si můžete přece jen přijít na své. Jen se musíte smířit s tím, že nelze jít do hypermarketů. Všem přeji krásné sváteční dny, ať už se rozhodnete tak nebo tak. Hlavní je, že si den užijete a budete se cítit dobře.