Šampionát v League of Legends

Už jste slyšeli o League of Legends, nebo Lolku? Určitě ano, populární týmová, strategická a počítačová hra. Hráč ovládá v zápase jednoho šampiona (postavu se speciálními schopnostmi) a spolu se svým týmem se snaží porazit ten druhý. Zní to celkem jednoduše, ne? Ale není, průměrný zápas může trvat hodinu, ale častěji aspoň dvě a půl a nějaká přestávka je naprosto nemyslitelná. Nemůžete přece nechat napospas svůj tým, ne?
I takový zápas vypadá zmateně, jak se na obrazovce hemží spousta postav a bojují spolu. Brzy však v tom chumlu naleznete řád a pak už je to velmi jednoduché, alespoň pokud rozumíte strategii.
Šachy jsou také strategické
Během deseti let získala hra ohromnou popularitu a letos, v roce 2019 jsme všichni mohli být svědky devátého šampionátu v Madridu, Berlíně nebo Paříži. Týmy z celého světa, Evropy, severní Ameriky, Jižní Koreji, Číny a další se střetli ve spoustě zápasů.
Týmy si rozdělili výhru, neuvěřitelných 2,225,000 amerických dolarů a výhercům čínským Fun Plus Phoenix připadlo zhruba 37 %. Stojí za to zmínit druhé místo evropské G2 Esports, Invictus Gaming a Sk Telecom T1, kteří obsadili třetí a čtvrtou příčku.
Děti vyhrály počítačovou hru.
Zápasy se těšili velké oblíbenosti, a ještě větší sledovatelnosti. Nemyslete si, že šampionát League of Legends sledují jen děti mladší patnácti let, ti právě ne. Samotná hra má obrovskou základnu dvacátníků a třicátníků, nejen mužů, ale i žen.  A co je na té hře tak skvělého? Rozvíjí strategické myšlení, týmového ducha, je zdarma a má propracované hrdiny= šampiony.
K League of Legends letos nepochybně patří i True Damage, je to jedno z tří typů poškození, ale také další hudební skupina. Možná znáte z předchozích let metalový Pentakill nebo K/DA. Letošní True Damage je v duchu hip hopu. Nabízí tedy nejen nové skiny pro postavy, ale i hudbu. Představili píseň Giants během zahájení šampionátu v Paříži.
Postavami jsou Akali představená oblíbenou jihokorejskou raperkou Jeon Soyeon, Ekko – dva rappeři Duckwrth a Thutmos, Qiyana – světoznámá zpěvačka Becky G a Senna aneb zpěvačka a herečka Keke Palmer.
League of Legends stojí za zmínku.