SIM karty = vstup do online prostředí

V tomto článku se zaměříme především na SIM karty, bez kterých mobilní telefon nemůže fungovat a připomeneme si základní možnosti a odlišnosti.
mini sim
Jedna nebo dvě SIM karty

· Hodně uživatelů přivítá možnost používat jeden mobilní telefon současně pro sítě dvou různých operátorů, tedy to, že mohou být aktivní dvě SIM karty současně.
· Jedná se o případ, kdy zákazník používá jedno číslo, tedy jednu SIM kartu, pro soukromý provoz a druhou s odlišným číslem pro služební aktivity, nebo lze tuto možnost použít pro dva různé tarify.
· Výjimkou, pro použití dvou karet, nejsou ani situace, kdy při častějším pobytu v zahraničí, potřebujete kartu místního operátora, ale přitom současně chcete zůstat na příjmu na svém domácím čísle.
· Většina výrobců mobilních telefonů tuto možnost nabízí a to jak na klasických tlačítkových telefonech tak na smartphonech. Tyto telefony musíte ale zakoupit ve volném prodeji.
· V některých modelech pro dvě SIM karty je kvůli úspoře místa jedna pozice pro SIM kartu společná se slotem pro paměťovou kartu. V takovém případě je potřeba si vybrat, jestli použít dvě SIM karty, nebo pomocí paměťové karty rozšíříte paměť mobilního telefonu.
· Velkou výhodou je, pokud alespoň jeden vstup pro SIM kartu je z vnější strany telefonu, aby šla karta vyměnit bez nutnosti vypnout telefon.
sim karty

Velikost SIM karet

· Telefonní karty SIM se momentálně vyrábějí ve třech velikostech, mini, mikro a nano a proto je dobré vědět při koupi telefonu, jakou velikost obsahuje.
· Některé mobily pro dvě SIM karty mají jeden slot pro kartu mini SIM a jeden pro kartu mikro nebo nano SIM.
místo na sim kartu
· Větší kartu SIM lze lehce svépomoci upravit na menší a opačně z menší na větší musíme použít adaptér, který je běžně k dostání u jednotlivých operátorů.
· Výběr mobilního telefonu tedy není bezpodmínečně nutné omezovat velikostí SIM karty.
· Karta SIM mini má rozměry 15×25 mm, karta mikro SIM má velikost 12×15 mm a karty nano SIM mají rozměry 8,8×12,3 mm. Čip na jednotlivých typech karet je stejný.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.