Když opustíš východ, ale východ neopustí tebe

Kandidát na prezidenta v nynějším roce 2017/2018 vyjádřil své obavy, že by volby mohly být ovlivněny Kremlem a ruskými agenty schovanými za mnohými internetovými profily. Zašel dokonce za premiérem v demisi, pane Sobotkou, a osobně projednali možnosti a nemožnosti této teze.
 státní bezpečnost
BIS, bezpečnostní česká služba, již dlouhou dobu poukazuje, že v zemích východního bloku, ale nejen tam, také v západní Evropě, působí velký počet zahraničních tajných služeb a agentů. Někteří jsou více přátelští, někteří méně. Je jasné, že ne všichni nemají úmysl jen tak sledovat dění a podávat zprávy, to už dávno překonal rychleji internet.
 
Je nutné poukázat na to, že se poslední dobou odněkud neustále rojí nejrůznější konspirační teorie, skryté pravdy a zázračné weby slibující jedinou a utajovanou pravdu, kterou elity nechtějí, aby prostý člověk poznal. To zní trochu přitažlivě, že ano? Být součástí nějakého akčního příběhu nebo hry na dystopické hrdiny bojujících proti establismentu. Pokud se ale na všechny ty nové a netradiční weby podíváme, zjistíme, že spousta z nich obsahuje články, které nemají autora. Ono, je přece jen něco jiného, když se píše o dietě, nejnovějších trendech nebo se dokonce popisuje nějaký jev, než když se vykřikují revoluční pravdy a teze do vzduchu, aniž by si člověk mohl ukázat. Články označují to a ono za zápaďáckou propagandu a brojí všemi možnými prostředky, ale vůbec netušíme, odkud ty žhavé informace chodí.
 stopy za letadlem
To samé platí i pro „vlastníky“ těchto webů. Kdo jsou tito lidé? To nikdo netuší. Pokud si stáhnete chytrou appku, která vám najde vazby webů na ostatní, zjistíte, že nic nevíte. Většinou takové weby vlastní nějaké naprosto neznámé společnosti někde kdo ví kde.
 
A proto se mějte na obzoru, jakmile uvidíte chemtrails nebo zázračný lék na rakovinu, který nikdo nechce, abyste znali, tak je něco špatně.