Je možné mít dřevěné mobilní domy celoroční?

V dávných dobách lidé žili kočovným způsobem života. Usedlými se stali až ve chvíli, kdy objevili zemědělství. Pak již totiž nebylo nutno cestovat za potravou. Koneckonců jsme si ji mohli vyrábět sami.

Ovšem nomádské touhy jsou stále součástí naší genetické výbavy a občas se projeví. Své o tom ví například kočovné pouštní kmeny. Ale i civilizovaní lidé se občas nechtějí poutat k jednomu místu a raději cestují, kam je zrovna napadne.

karavan1

Tento životní styl je rozšířen především ve Spojených státech Amerických. Má to hned několik důvodů. Jedním z nich je mentalita, dávající velký důraz na svobodu a volnost. Dále je to fakt, že vzdálenosti mezi jednotlivými sídly jsou velké, a návštěva příbuzných může vyžadovat i několikadenní cestu. V neposlední řadě je to pak klima, které je zvláště v jižních státech mnohem mírnější než u nás.

Přesto se i v naší malé zemi najdou lidé, kteří se nechtějí vázat. Pro ty jsou ideální mobilní domy, někdy zvané karavany. V podstatě se jedná o přívěsy opatřené veškerým vybavením, které najdeme v běžné domácnosti. Máme zde elektřinu i tekoucí vodu, lůžka i toaletu. Není tedy třeba se nijak omezovat.

Hlavní výhodou samozřejmě je, že je možné kdykoliv nastartovat motor a odjet, kam se nám zlíbí. Avšak je to u nás skutečně tak výhodné? Obvykle jsou tyto karavany dělány samozřejmě z kovu, ale najdou se i dřevěné, či spíše ty s dřevěným obložením, ať už zevnitř nebo zvenčí, které mají dodat ten správný vzhled.

karavan2

Je ale vhodné používat tyto dřevěné mobilní domy celoroční Lavaro House bydlení? Popravdě řečeno, nikoliv. Není žádným tajemstvím, že dřevo hůře odolává vnějším vlivům. Pokud v něm chcete bydlet po celý rok, bude nutná pravidelná údržba, především laku. Snadno se totiž poškodí jak deštěm či sněhem, tak rozdíly teplot, které u nás jsou mezi létem a zimou.

Proto si raději pořiďte nějaký, který je k tomuto účelu vhodný. Věřte, že nakonec nebudete litovat.