Co si dáme do bytu?

Každý člověk, tedy skoro každý, byl v podobné situaci. Dostal klíče od bytu a celý nadšený v něm stál a rozhlížel se. Nebylo tam zhola nic, jen podlaha, strop a stěny. A okna, někdy. A člověk se těšil na práci, co jí zde bude. Možná nová podlaha, vymalovat, pokud tedy není a samozřejmě něco na zdi, aby nebyly holé. Nejprve ovšem věšák, přece nebudete kabát házet na zem. A tak se sežene prozatím kus drátu, ohne se a pověsí na rám dveří nebo na kliku. Máme první věc v našem novém bytě. Další budou bedničky jako židle a velká bedna jako stůl.  

Tak tedy postupuje člověk, který má pouze jeden příjem a živí se poctivě. Kde by vzal peníze, že ano.  

zařízený byt

Lépe je na tom ten, kdo peníze zdědil, nebo vyhrál v sázení. Prací získané vynechávám, to prý u nás nejde. Takový člověk si ihned může kupovat nábytek, takže zde mu odpadají bedničky a noviny coby koberec.  

Takový člověk pak ovšem nezažívá tu radost z každé nové věci, i z té židle z písničky.  

Zařizování bytu je krásnou záležitostí a je třeba si to vychutnat. Shánění obývací stěny, gauče, nebo stolu do jídelny, to jsou záležitosti, které se rozhodně nebudou opakovat tak často. To je fakt. 

bydlení

Spousta lidí neví, jak si byt zařídit, a proto poslouchá rady kdekoho známého, aby pak měl z bytu paskvil. Ani jemu samotnému se to líbit nebude. Takový člověk by se měl poohlédnout, zde někde poblíž neleží volně pohozený bytový architekt. Pokud ano, je třeba jej ihned lapit do sítě a přivléci do bytu s tím, že musí poradit. To on udělá rád, ovšem, že si za to však nechá zaplatit. Jistě, proč by ne, studoval na to školy, tak má nárok. Tento člobrda pomůže, vysvětlí a sežene. Má totiž přehled nejen o tom, co je moderní, ale hlavně o tom, co je kde za kolik peněz. A to je velmi zásadní problém. 

Takže vidíme, že zařídit byt nejde jen tak jednoduše a že je to velká věda, pokud si z toho člověk sám tu vědu udělá.