V případě, že se rozhodnete vytvořit si vlastní posilovnu, důležitý je výběr správného vybavení. Jestliže nejste finančně či prostorově moc omezováni, můžete si doma udělat plnohodnotnou posilovnu, včetně strojů a nářadí. Pokud tomu tak úplně není, řešení se vždycky najde. Nejlevnější je cvičení s vlastní váhou – velmi efektivní forma posilování, která je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé cvičence. I bez použití vybavení lze procvičit celé tělo – klasickými cviky jako jsou kliky, dřepy, výpady, výpony či zkracovačky.
válec na cvičení
Jediným problémem je cvičení zádových svalů, které bez vybavení nejde procvičit. Proto je potřeba nainstalovat do posilovny nepostradatelnou součást hrazdu – neocenitelnou pomůcku, která umožňuje dělání shybů. Ty jsou základem pro rozvoj velkých zad a celkové síly horní části těla. Na hrazdě je možno efektivně procvičit břišní svaly. Rovněž posilovací kolečko je jednoduchý kus vybavení, pomocí kterého procvičíte nejen břicho, ale i dolní část zad.
domácí cvičení
Pravidelný a vytrvalostní trénink, který má zároveň pozitivní vliv na krevní tlak, umožňuje rotoped – nejoblíbenější a nejrozšířenější způsob cvičení. Vhodný je jak pro ženy, tak pro muže, ale rády na něm jezdí v zimních měsících i děti. Nejenže pomáhá tvarovat stehna, hýždě a břicho, ale trénink na rotopedu optimálně posiluje srdce a zvyšuje kapacitu plic. Nástěnná, stropní či volně stojící hrazda –  na tento kus nářadí bychom při vybavování domácí posilovny neměli zapomenout. Umožní dělat kliky, což je základní cvik pro rozvoj tricepsů, ramen a hrudníku. Rovněž geniálně jednoduché švihadlo – pro svoji geniální účinnost nemělo ve vybavení posilovny chybět. Nejenže pomáhá spalovat přebytečné tuky, ale formuje svalstvo horních i dolních končetin, břicha i hrudníku. Kromě zlepšení koordinace celého těla má blahodárný vliv i na činnost srdečně-cévního aparátu či žíl.
malá posilovna
Stejně tak nakládací jednoručky – kterými lze efektivně procvičit celé tělo. V mnoha směrech dokážou nahradit i velkou činku – ideální váha jednoruček je dvacet kilogramů. Pro vytrvalostní trénink je nejvhodnější odporová guma – powerband – lze pořídit v různých barevných provedeních a velikostech. Tato posilovací guma pro domácí cvičení umožňuje trénink přesně podle časových možností. Třeba i u sledování televize.