Zip sáčky pro uchovávání tekutin i drobných předmětů

Sáčky s uzavíracím zipem zná každý z vás, ale ne vždy si uvědomujeme, jak velkého pomocníka máme k dispozici.

Brání průniku tekutiny – obal hermeticky uzavře obsah uvnitř sáčku tak, že z něj nic neuniká. Tohoto jevu lze samozřejmě využít ve prospěch skladování různých tekutin. Nejčastěji se jedná o potraviny a zde se nabízí obrovský rozsah možností, co do obalu umístit a jakým způsobem s ním nakládat. Mohou to být různé kořenící nebo grilovací směsi pro přípravu masových i bezmasých pokrmů, specifické potraviny, např. kysané zelí, čalamáda, pickles, různé nálevy, nádivky, ale i zmrzliny a ovocné dřeně. Tímto způsobem lze výhodně skladovat i ovoce v mrazicím boxu, z něhož při manipulaci uniká tekutá šťáva.

ovocná zmrzlina

Nic se z něj nevysype – podobně jako k tekutému obsahu lze přistupovat i k sypkým materiálům a opět můžeme jako příklad uvést některé potraviny v domácnosti. Takto lze i dlouhodobě skladovat strouhanku, strouhaný kokos, vyloupané ořechy, mandle, luštěniny, instantní obilné kaše, kukuřičné lupínky atd. Na rozdíl od plastových dóz nezaberou mnoho místa a jsou samozřejmě nesrovnatelně levnější. Skrze transparentní obal je dovnitř vidět, případně je možné jej lihovým fixem popsat.

Chrání před prachem – cokoli potřebujete uchovávat v běžných bytových podmínkách, může zasáhnout prach a nečistota zvenčí. Sáčky a pytle s uzavíracím mechanismem tomu dokážou zabránit. Tímto způsobem lze uskladnit sezonní obuv a oděvy, cenné předměty, papírové dokumenty, fotografie, sběratelské exponáty.

prodej koření v tržnici

Chrání před vlhkostí a zápachem – na pohlcování vlhkosti a šíření zápachu jsou náchylná například granulovaná krmiva pro zvířata a stelivo. Tímto způsobem prodloužíte trvanlivost výrobků až o několik měsíců. Do zip sáčku lze také ukládat zvířecí exkrementy, aniž byste je museli ihned odhazovat do odpadkového koše nebo do toalety.