Technické vynálezy

Technika je v dnešní době velmi důležitá bez technických dovedností, bychom neměli to co máme dnes. Například co třeba televize? To je taky velký technický pokrok. A nyní si vemte, jak lidé třeba žili ve starověku nebo středověku. Co si myslíte, kam dávali jídlo? To nebylo možné dát do ledničky nebo chladničky. A co třeba mrazák? O tom nemohla být ani řeč. Maximálně kdyby si maso nebo další věci dávali v zimě někam ven. Ovšem technika není jenom toto. Technika je také o autech. Technika je taky o počítači nebo mobilu a dalších podobných věcech.

Technika vděčí i autům.

Pamatuji si sebe, jak jsem kdysi chtěla svůj první mobil, ale nebylo to možné kvůli vysoké ceně. V té době, kdy se mobil chtěla, tak byly velice drahé. Nyní si mobil koupím i za tisícovku, a to už je docela levné. Dříve, stál mobil klidně i dvacet tisíc korun a nebylo to nic extra, co se týče jeho schopností. Technika je opravdu velký pokrok a já osobně jsem ráda, že se k tomu stále někdo věnuje. Myslím, že kdyby technika nebyla, tak jsme na tom hodně špatně. Podle mého názoru je technika velmi důležitá, a to ve všech ohledech. Pokud by nebyly technické vynálezy, tak by se nám žilo hůř. Co třeba záchod? To je taky velký technický vynález.

Technika a mobil jdou k sobě.

Kam by lidé chodili, kdyby nebyl záchod? To je taky velmi dobrá otázka. Proto můžeme být všichni rádi, že existuje záchod. Nebo třeba i koupelna, umyvadlo a vana. Myslím, že tyto technické vynálezy jsou velmi praktické a máme je všichni rádi. Technika je taky stavba domu. Bez stavby domů, bychom nikde nebydleli. Možná tak někde pod mostem. Ale to už je jiný příběh. A taky si pamatuji sebe, jak jsem chtěla mít vlastní kolo. Taky vynález techniky. Ovšem taky se na mě dostalo až když mi bylo dvanáct let. To jsem dostala své vysněné kolo na Vánoce a byla jsem v sedmém nebi. A proto jsem velmi ráda, že jsou lidé, kteří se věnují technice a baví je to. Bez nich bych neměla kolo, mobil a ani počítač. Takže si říkám, že vědci nám moc pomáhají k lepšímu životu.