Motivace při dokončování kutilských prací

Náplň posledních dní nás všech se velmi lišila od náplně dní přesně před rokem touto dobou. Může za to samozřejmě současná situace a s ní uvalená karanténa. Pro mnoho z nás ne příliš příznivá doba, ale pro mnoho z nás naopak čas strávený do investice sebe samých. Často slyšíme v poslední době naše známé, jak říkají „naučil jsem se nový jazyk“, „cvičím víc než kdy předtím“, „mám lepší vztah se svým manželem, jsme si teď blíž“, „mám doma uklizeno“. A potom slyšíme další známé, kteří říkají: „motivace všech těch lidí, co mají v karanténě energii navíc mě demotivuje a cítím se hrozně, protože se na nic nezmůžu“. Takovým známým říkám, že i tohle je přece v pořádku. Naopak opravdu úctyhodné je, že se člověk v době stresu a recese odhodlá a je ještě motivovanější než kdy předtím. Ale buďme upřímní, takových nás opravdu moc není. Ne vždy to, co vidíme na Instagramu nebo na Facebooku je pravda. Ruku na srdce – je to spíš naopak.

nástroje

Pokud jste na počátku karantény měli v plánu si udělat pořádek ve své kůlně či dílně, a především dokončit vaše rozdělané projekty, ale nestalo se tak, neházejte flintu do žita. Máte celé léto před sebou a úklid i dokončování prací se dělá vždy lépe a s úsměvem na tváři, když je venku hezké počasí. Začněte úklidem pracovního prostoru a postupujte ke skříňkám a jejich obsahu. Jakmile vyklidíte to nejdůležitější, namotivuje vás to ke generálnímu úklidu a pořádku s nástroji a projekty, který jste již dlouho odkládali.

dílna

Pokud se potýkáte s dokončením kovovýroby, pak se rozhodně nezbavujte stavitelného výstružníku. Naopak, tuhle vychytávku musíte mít. Stavitelný výstružník I-nastroje je přesně ta věc, kterou jste při dokončování prací v oblasti kovovýroby postrádali. Díky preciznímu zpracování přesných otvorů v procesu vystružování se stane kovovýroba vašim koníčkem a zábavou v jednom.