Materiál, který je zároveň vkusný i odolný

Na čalounění nábytku lze použít mnoho různých přírodních i syntetických materiálů. Jedním z těch nejodolnějších je bezesporu už léty prověřená, ale stále žádaná koženka.

kůže

  • Své využití našla především tam, kde je zapotřebí velká odolnost vůči oděru.

Je pro své vlastnosti velice vhodná pro využití ve veřejných prostorách s vysokou intenzitou namáhání. Uplatní se tedy v restauracích, kinosálech, divadlech, zasedacích místnostech.

  • Tento stále moderní a nestárnoucí materiál se skvěle hodí také na čalounění dveří v kancelářích, barech nebo restauracích.

Snadno se přizpůsobí

V dobách minulých byla koženka často k mání pouze ve dvou nebo maximálně třech odstínech. Ty časy už jsou dávno historií.

  • Dnes můžete mít jen tři odstíny například v barvě šedé.
  • Další variantou je například bílá, hnědá, červená, žlutá atd.

Barevná škála je skutečně velmi rozmanitá. Některé druhy tohoto potahového materiálu je možné kombinovat i s klasickými textilními potahovými látkami. Snadno se totiž přizpůsobí svým vzhledem a kvalitou každému interiéru.

  • Vynikne v domě, který je zařízený v rustikálním stylu stejně, jako v moderně zařízeném bytě.

Koženka je materiál, který překvapí svou mimořádnou kvalitou i moderním designem.Můžete si podle potřeby vybrat buď hedvábný jemný lesk anebo zvolit matnou variantu.

koženka

Inspiruje k novým nápadům

Koženka se ale nemusí využít pouze jako potahový materiál. Velice zajímavě a luxusně vypadají i oděvy, kabelky nebo módní doplňky, které si můžete sami vyrobit. Pokud neradi nosíte oblečení a ostatní věci z konfekce a máte to štěstí, že jste člověkem kreativním, pak je tento materiál přesně to pravé pro vás.

  • Polyuretanová koženka je skutečně vděčný materiál, který vám na vašem zařízení vydrží velice dlouho v nezměněném stavu.
  • Odolnost vůči oděru je vyčíslena na padesát tisíc otáček.