Kdy se odstěhovat a osamostatnit se?

Když začne mladý člověk uvažovat nad tím, že se odstěhuje od svých rodičů, měl by zvážit, zda je to vhodný okamžik. Proto je dobré se zamyslet nad . Samozřejmě pokud rodiče na své dítě tlačí, aby si našel bydlení, nezbývá mu nic jiného než se odstěhovat. Jestliže doma může pobývat do kdy chce, chodí do práce a přispívá na bydlení, je to pro něj výhodnější. Není pod tlakem a může o své budoucnosti více a lépe přemýšlet + našetřit více finančních prostředků.

silueta mužeZ rodinného hnízda se neodchází nikomu nejlépe, protože doposud to pro všechny byl domov a nyní ho mají utvářet jinde, v cizím prostředí a samostatně.
Dnešní doba je bohužel pro všechny, kteří si chtějí brát hypotéku nemilosrdná. Abyste si mohli vzít hypotéku, musíte mít našetřené svoje vlastní peníze, a to nemalou částku. Cena bytů je vysoká a měsíční nájem v nich vyjde také draze. Je velice malé množství bytů, které mají cenu nájmu dobrou. Musíte tedy mít našetřeno něco předem a zároveň mít stálý příjem nejlépe ze zaměstnání. Ve dvou se vše lépe táhne a pokud jsou dva lidé, kteří mají stálý příjem, je bydlení mnohem jednodušší, co se týče financí. Hlavním předpokladem pro odchod z domu, je tedy stálý příjem a našetřené peníze. Velké množství rodičů dětem v jejich brzkém věku zakládá stavební spoření, právě pro tyto účely. V jejich dospělosti dětem spoření vyberou a darují na bydlení.
Dále by se dalo říct, že by měl člověk umět některé věci, aby mohl přežívat sám. Vyprat, uklidit, uvařit (alespoň některé jídla) a postarat se o druhé, pokud je to potřeba.
schody v bytě
Když si zjistíte částku za nájem a sečtete si všechny výdaje, měly by vám z výplaty zbývat nějaké peníze, které budete mít na zábavu a svůj volný čas. Případně abyste něco ušetřili do další výplaty. Je to proto, abyste nemuseli žít od výplaty k výplatě a počítat každou korunu, kterou utratíte.
Pokud Vám bude zbývat z výplaty nějaká částka, máte dobré předpoklady pro to, odejít z rodinného hnízda a usadit se někde samostatně. Samozřejmě je to ale jen na Vás a Vašem rozhodnutí, jak chcete žít svůj život.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.