České e-obchody

Pokud nemá někdo základní investici do toho, aby koupil fyzický obchod, sklady a další a další náležitosti, může to zkusit přes internet. Není to nijak složité, je spousta webů, které vám za „drobnou minci“ tento internetový obchod zřídí. Samozřejmě pokud víte, s čím obchodovat a máte na to.
Ne, není to samozřejmě tak, že v pondělí zaplatíte firmě, která vám udělá web stránky a v úterý už prodáváte. Kdepak, jste v Česku. Takže si musíte vyřídit spoustu dalších papírových povolení včetně živnostenského listu. Pokud tedy míníte obchodovat ne v částkách pěti korun týdně. Ale to není předmětem článku.
Notebook s logem
Americkou banku J.P.Morgan celkem zajímalo, jak si tyto obchody vedou, a proto dala vzniknout odvětví e-commerce a Global Payments Trends Reports 2019. V podstatě jde o zprávu stavu o internetových obchodech.
Ve spolupráci s českou odbočkou tak tedy bylo zjištěno, že jich u nás máme skoročtyřicet dva tisíc. To je vůbec nejvíce na jednoho občana v celé Evropě.
Není se prý co divit. Naši lidé rádi nakupují po internetu, a to už i dokonce zboží denní potřeby. Tím vlastně vzniká obrovský kolotoč peněz a v této souvislosti se hovoří u nás v Česku až o čtyřech a půl miliardách.
Také bylo zjištěno, že u nás se platí hodně přes mobilní telefon. V řádu je to hodně přes padesát procent, což je opět nejvíce v Evropě. Takže alespoň v něčem náš národ vede.
Znázornění internetového nákupu
Internetový obchod, již totiž nabízí skoro vše, pokud budeme brát v potaz legální obchody. Nebudeme počítat zakázané zboží.
Takže si dnes můžete koupit na netu rohlík stejně jako automobil.
Zpráva nehovoří o tom, který sortiment vede. Nebo možná ano, ale tato informace nebyla veřejnosti poskytnuta. V každém případě máme prostě prim, a to není jen tak něco. Zda se udrží, či neudrží o tom rozhodne čas, nabídka a samozřejmě dostatek financí v domácnostech našich českých občanů.